SINAV KURALLARI


BU KURALLARA UYACAĞINIZI BİLİYORUZ AMA BİZ YİNEDE HATIRLATMAK İSTEDİK

Cep telefonları sınav esnasında kesinlikle kapalı tutulur. Telefonların sessiz konumda bulundurulması dahi yasaktır. Saate bakmak amacıyla veya hesap makinesi olarak cep telefonu kullanılamaz. Sınav sırasında cep telefonu ile herhangi bir şekilde ilgilenen öğrenciye kopya muamelesi yapılır.

  1. Cep telefonları sınav esnasında kesinlikle kapalı tutulur. Telefonların sessiz konumda bulundurulması dahi yasaktır. Saate bakmak amacıyla veya hesap makinesi olarak cep telefonu kullanılamaz. Sınav sırasında cep telefonu ile herhangi bir şekilde ilgilenen öğrenciye kopya muamelesi yapılır.
  2. Sınavlar başlamadan önce çanta, kitap, ders notları, mont veya kişisel eşyalar askıya, cam kenarına, kürsüye veya sınav görevlisi tarafından uygun görülen bir noktaya bırakılmalıdır. Sınav esnasında sıraların üzerinde, altında veya yan oturaklarda bulunan eşyalardan her öğrenci kendisi sorumludur.
  3. Öğrenciler kimlik/belgeleri yanında bulundurmak ve sınav esnasında göstermek zorundadırlar.
  4. Sınav soru ve cevap kağıtlarındaki kişisel bilgiler ve mürekkepli kalem ile doldurulur.
  5. Sınav sırasında kalem, silgi, hesap makinesi gibi şeylerin alışverişi yasaktır. Her öğrenci kendi malzemelerini kullanır.
  6. Sınav başladıktan ilk 20 dakika içinde öğrencilerin çıkmasına izin verilmez. Sınava 15 dakikaya kadar geç kalan öğrenci alınır ancak ek süre verilmez.
  7. Sınav süresince öğrenciler her türlü ikaza uymak zorundadırlar. Gözetmenler öğrencilerin yerlerini değiştirebilir ve düzeni bozması durumunda sınıftan çıkartabilir.
  8. Kopya çeken, kopya veren veya bu davranışlara teşebbüs eden öğrencinin cevap kağıdına kopya işlemi yazılır ve sınıftan çıkartılır. Kopya işlemi hakkında disiplin soruşturması açılır ve okuldan belirli bir süre uzaklaştırma cezası verilebilir.

Vize sınavlarında başarılar dileriz.

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz....

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s